Collection: Mushrooms
We grow beautiful mushrooms right here at our Live Oak location. Mushrooms are harvested as they mature and made available to farmstands, chefs, restaurants, and the public - fresh off the block! Keeping up with demand has been challenging, but fun! We have managed to continue expanding our capabilities without sacrificing quality. Currently serving Santa Cruz County, California.
-
Weekly Farmbox Subscription - Chef's Mix (Per Pound) Pick Up Only
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Golden Oyster Mushrooms (Half Pound) Pick Up Only
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Black Pearl Mushrooms (Half Pound) Pick Up Only
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Elm Oyster Mushrooms (Half Pound) Pick Up Only
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Lion’s Mane Mushrooms (Half Pound) Pick Up Only
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Blue Oyster Mushrooms (Half Pound) Pick Up Only
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Chef's Mix (Half Pound) Pick Up Only
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Black Pearl Mushrooms (One Pound) Pick Up Only
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Blue Oyster Mushrooms (One Pound) Pick Up Only
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Chef's Mix (One Pound) Pick Up Only
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $15.00 USD -
Elm Oyster Mushrooms (One Pound) Pick Up Only
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Golden Oyster Mushrooms (One Pound) Pick Up Only
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Lion’s Mane Mushrooms (One Pound) Pick Up Only
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Chef's Mix (Dried) Pick Up Only
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Italian Oyster Mushrooms (Half Pound) Pick Up Only
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Italian Oyster Mushrooms (One Pound) Pick Up Only
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per